به گزارش خبرگزاری اهل‌بیت(ع) ـ ابنا ـ‌ پرونده‌ای به مدت 34 سال، پرونده ای به مدت دوازده هزار روز، پرونده ای که نه تنها چهار خانواده متوسلیان، اخوان، رستگار مقدم و موسوی را در این مدت طولانی درگیر کرده، بلکه تمام مردم، مقامات کشور و نظام جمهوری اسلامی هیچ وقت آن را از خاطر نبرده اند.

چهار دیپلمات ایرانی در ۱۴ تیرماه سال ۶۱ هنگامی که راهی سفارت ایران در بیروت بودند، در یک پست بازرسی توسط گروه فالانژ (گروه شبه نظامی مسیحی لبنانی) ربوده شدند، پس از آن گمانه زنی های بسیاری درباره سرنوشت این چهار دیپلمات مطرح شد، از کشته شدن آن ها در همان پست بازرسی تا انتقال این افراد به فلسطین اشغالی، اما هیچ کدام از این گمانه زنی ها تأیید یا تکذیب نشد.

حال پس از گذشت حدود 34 سال از وقوع این حادثه، یک اسیر یونانی پس از خروج از زندان‌های اسرائیلی و بازگشت به کشورش، به سفارت جمهوری اسلامی ایران در آتن مراجعه و اعلام کرده بود که این 4 دیپلمات ایرانی زنده و در زندان های صهیونیستی هستند.

این در حالی است که در گذشته نیز چنین مطالبی مطرح شده بود، به طوری که شهید احمد حبیب الله ملقب به "ابو هشام" که از او به عنوان پدر معنوی اسرای دربند زندان های صهیونیستی یاد می شد، پس از بازدید از زندان های صهیونیستی به منظور اطلاع از اوضاع اسرا اعلام کرد که 4 دیپلمات ایرانی ربوده شده در زندان صهیونیستی "عتلیت" به سر می برند، اما رژیم صهیونیستی خیلی زود این فلسطینی را ترور کرد.

پس از موضوعات و گمانه زنی های مطرح شده درباره وضعیت دیپلمات های ایرانی، اینبار نوبت سردار حسین دهقان وزیر دفاع و سردار محسن رضایی بود که خبر از زنده بودن 4 دیپلمات ربوده شده در لبنان بدهند، حال نمایندگان مجلس دهم نسبت به این موضوعات واکنش نشان داده اند.

* موضوع ۴ دیپلمات ربوده شده، پرونده همیشه مفتوح ایران/ اسارت در زندان رژیم‌صهیونیستی، قوی‌ترین فرضیه

علاء الدین بروجردی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به موضوعات مطرح شده درباره زنده بودن چهار دیپلمات ایرانی در زندان های رژیم صهیونیستی، گفت: قطعا مسئله دیپلمات های ربوده شده، پرونده همیشه مفتوح جمهوری اسلامی بوده و تاکنون از طریق سفارت کشورمان در لبنان، از همه روش برای دریافت اطلاعات جدید از سرنوشت این دیپلمات ها استفاده شده است.

منبع : ایران فرهنگ |درخواست صهیونیست‌ها برای تبادل ۴دیپلمات با "رون آراد"
برچسب ها : دیپلمات ,زندان ,ربوده ,صهیونیستی ,مطرح ,پرونده ,دیپلمات ایرانی ,جمهوری اسلامی ,چهار دیپلمات ,پرونده همیشه ,همیشه مفتوح ,پرونده همیشه مفتوح ,شده